Połączenie fotowoltaiki z pompą ciepła to propozycja dla osób, które chcą mieć niezależny energetycznie, oszczędny i ekologiczny dom. Takie rozwiązanie udostępnia w swojej ofercie Columbus, w ramach pakietu Go
TAURON Wytwarzanie podpisał 19 stycznia z Ministerstwem Gospodarki (jako instytucją pośredniczącą dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013) umowę na dofinansowanie budowy kotła na biomasę jednostki OZE w
Informacja dla mediówZielona energia w PepsiCo w trosce o przyszłość naszej planety – wszystkie zakłady w USA będą zasilane w 100% odnawialną energią Warszawa, 16 stycznia 2020 r. Już w tym roku do obsługi wszystkich za
Warszawa, listopad 2020Informacja prasowaZużywamy 1,7 razy więcej zasobów, niż Ziemia jest w stanie odtworzyćJak wynika z szacunków Global Footprint Network, 7,8 miliarda ludzi zużywa znacznie więcej zasobów, niż Ziemia je
Warszawa, 21.04.2021Co roku tony jedzenia lądują w koszu. Jak tego uniknąć?Nauczmy młodych Polaków żyć według zasad 5R i zero waste!Co roku w Europie marnuje się około 89 milionów ton jedzenia. W rankingu dotyczącym odp
Dieta skażona pestycydami – nowy ranking najbardziej zatrutych warzyw i owoców. Dowiedz się czego unikać i jakie warzywa oraz owoce wybrać, żeby jeść zdrowiej.Powszechnie wiadomo, że dieta obfitująca w owoce i warzywa sł
Informacja prasowaZdradliwa klimatyzacja.Wraz z coraz cieplejszą aurą wielu z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez klimatyzacji. Jednak nagminne korzystanie z jej dobrodziejstw i chłodnego nawiewu sprzyja wysuszan
Data 28 10 2020Elektryfikacja transportu, przemysłu i budownictwa może zredukować emisję CO2 o 60% – raport EatonGDAŃSK – Elektryfikacja europejskiego sektora transportu, budownictwai przemysłu do 2050 roku mogłaby ograni
Łódź, 22 października 2020 r.Informacja prasowaCzy do Polski dotrze „fala renowacji”?Komisja Europejska opublikowała Renovation Wave StrategyPostępujące zmiany klimatu i działania wpływające na degradację środowisk
11 maja 2012 Nestlé Polska S.A. po raz kolejny weźmie udział w akcji „Dzień Bez Śmiecenia”, zainicjowanej przez organizację odzysku Rekopol. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Trafiłem do Recyklingu!&rdquo